1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со блуреј филм преку Allshare Samsung

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Laik_sk, 8 Март 2014.

 1. Laik_sk

  Laik_sk
  Gaining Experience

  178
  58
  12 Март 2010
  Значи проблемов е следен, кога ќе пуштам блуреј филм преку програмот на Самсунг Allshare на телевизорот почнува фимот да ми го сецка, а кога го пуштам преку компјутер директно тогаш нема никаков проблем. Инаку поврзан ми е преку кабел само не директно од компјутер на телевизор туку преку медиа плеерот на МАКС ТВ. Сум пуштал и 3Д филм кадешто немало никаков проблем и се гледало без никакво кочење.
  Телевизорот е нов, Самсунг серија Ф6400.
  Што може да е проблемот?
   

Сподели

Вчитување...