Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со бежични слушалки

Kamcevik1

Intern
4 јануари 2020
22
15
Здраво дечки,
Се работи за овие слушалки (earbuds) - Philips TAT1207 ( Philips TAT1207 ).
Десната слушалка престана да работи, многу многу тивко се слуша, левата си работи како што треба.
Дали некој поправа вакви и дали може да се поправат, во Скопје.

2022-12-14-21.50.29.jpg
 

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
986
1.268
Види најди во упаство и обиди се да направиш целосен ресет. Кај мене исто се случува(друг бренд) на неколку месеци и со ресет се оправаат.
 

DarkDeFnx

Gaining Experience
20 јули 2016
111
142
DarkDeFnx's setup  
Processor & Cooler
Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz 4MB L2 64-bit LGA775
Motherboard
Micro Star International MSI MS-7353 X48C Platinum
Storage
SYS: Saumsung HD753LJ ATA 750GB | DATA: Samsung D3 Station 2TB
RAM
Single Channel DDR3-1333 SDRAM 2 x 2GB 9-9-9-24
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250 GDDR3 SDRAM 1 GB
Mouse
GEMBIRD MUSOPTI6 5V 200mA DC
Keyboard
Chicony KB-3923 5V 200mA DC
Audio
Realtek High Definition Audio 6.0.1.6662
Monitor
Philips 220E1SB/00 22'' 1920x1080 50/60Hz 100-240V 1.5A
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 14393.447 (RS1)
Ги имам истите слушалки веќе некое време и немам ваков проблем, но од што се распрашував за искуства со безжични слушаки пред да ги имам овие, би се согласил со претходните 2 мислења.

Пред хардверска проверка пробај со ресет.

Ресетирање на слушалките за во уво
Ако се соочите со некои проблеми за спарување или поврзаност, може да ја следите следната постапка за да ги ресетирате слушалките за во уво на фабрички поставена вредност.
 1. На вашиот Bluetooth уред, одете во менито на Bluetooth и отстранете го Philips TAT1207 од списокот на уредот.
 2. Исклучете ја функцијата Bluetooth на вашиот Bluetooth уред.
 3. Вратете ги слушалките за во уво во футролата за полнење, затворете го капакот и повторно отворете го капакот.
 4. Извадете ги слушалките за во уво од футролата за полнење.
 5. Притиснете двапати и држете го копчето за повеќе функции и на левата и на десната слушалка за во уво во траење од 5 секунди.
 6. Следете ги чекорите во „Користете ги слушалките за во уво - поврзете ги слушалките за во уво со вашиот Bluetooth уред".
 7. Спарете ги слушалките со вашиот Bluetooth уред, изберете Philips TAT1207.
Ако слушалките за во уши не реагираат, може да ја следите постапката за да го ресетирате хардверот на вашите слушалки за во уши. • Притиснете и држете го копчето за повеќе функции во траење од 10 секунди.

Упатства за употреба:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.509
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно