1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Problem so audio kontroler na asus strix

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од dzoxy, 11 ноември 2019.

 1. dzoxy

  dzoxy
  Intern

  12
  1
  12 Февруари 2019
  Машко
  Imam ASUS STRIX DSP 7.1 no audio kontrolerot koga ke go priklucam samo trepnuva i se gasi pcto samo ke go procita na sekunda i se gasi probav so novo kabelce no ne e do toa go odnesov do lokalen serviser no neznae sto mu e kondenzatori i tie stvari sve e ok ....
  predlog kade da go nosam da go opravat ili nekoj da imal slicen slucaj ?!
  SK
   
 2. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  756
  812
  9 Декември 2015
  Машко
  Мислев имаме киднапиран член од форумов. Ве молам внимавајте со насловите.
   
  На steelseries, Avid, DrMTR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  9,489
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  + Caps Lock во наслов. :)
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,796
  21 Јануари 2009
  матичната ти е сјебана
   
  На dzoxy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dzoxy

  dzoxy
  Intern

  12
  1
  12 Февруари 2019
  Машко
  ima lek ?
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,796
  21 Јануари 2009
  да
   
 7. dzoxy

  dzoxy
  Intern

  12
  1
  12 Февруари 2019
  Машко
  ke go kazes koj e i kaj da go baram ili sam da go baram ? haha xd
   
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,796
  21 Јануари 2009
  ќе го кажам
   
  farkizz, krashot и на Викса им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  9,489
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  Стави друга звучна на слот и вози Мишко.
   
 10. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,311
  2,381
  9 Февруари 2011
  Кога?
   
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,796
  21 Јануари 2009
  Кога ќе пише со кирилица и ќе стави нормален наслов.
   
  На farkizz, ARMac, krashot и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,018
  6,843
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Каков беше насловот? Изгледа го смениле.
   
 13. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,796
  21 Јануари 2009
  POMOS!?!/1
   
  CBB_6, ARMac, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,204
  3,320
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Штом ти се гасне пецето тогај проблемот не е во слушалките и нивниот контролер. До пецето твој е . Носи го него на сервис да ти сменаат друга матична соодветна на твоите компоненти.
   
 15. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,972
  4,200
  28 oктомври 2008
  Кажи, дали ти се гасне компјутерот кога ќе го приклучиш контролерот во предниот USB header, или во било кој?
   
 16. dzoxy

  dzoxy
  Intern

  12
  1
  12 Февруари 2019
  Машко
  drugar ako znaes kazi da si ja resam makata ako neznaes ok
   
 17. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,972
  4,200
  28 oктомври 2008
  Ајде ти се помогне, ама ти се поставуваат прашања - ти не даваш дополнителни информации.
   
 18. dzoxy

  dzoxy
  Intern

  12
  1
  12 Февруари 2019
  Машко
  probav da upload video nejke a vo tekstot pogresno me svati ne mi se igasi pc , tuku kontrolerot samo ke svetnat sijalickite i se gasi
   
 19. krema

  krema
  Professor

  9,489
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  Постави го видеото на YT и дај линк овде.
   
 20. dzoxy

  dzoxy
  Intern

  12
  1
  12 Февруари 2019
  Машко
 21. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  781
  495
  20 Декември 2015
  Машко
  како тоа во ред било? Виде дали им функционира таму ? Ако не, пробај кај некој друг, ако е ок таму тогаш од кај тебе нешто не штима.
   
Слични теми
 1. vavio
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,875
 2. dFanTomb
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,507
 3. tomi
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  812
 4. Oktar
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,079
 5. Boldozer
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  302
Вчитување...

Сподели

Вчитување...