1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Asus X541u

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Nikioff, 19 Септември 2019.

 1. Nikioff

  Nikioff
  Intern

  1
  0
  6 Декември 2017
  Машко
  Здраво,ми треба помош се работи за Asus X541U се си работеше нормално му направив shut down се најнормално.Утредента пробувам да го уклучам несака да се запали не свети ни power ледот како да е мртов,несака ни на батерија да се запали,а претходно си работаше и на батерија.П ребарав мжна google можни проблеми со ite чипот треба да се префлешова така нешто.
  Има некој идеја/совет што и како да се прави или добар сервис да се опраи некако

  Фала однапред
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Барај го на @Daniel86 , ќе го воскресни лаптопчето.
   
  Daniel86, Pane24 и на Arabian им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. AndrejGagale
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,417
 2. alokin
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  657
 3. eX3v1l
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,234
 4. eX3v1l
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,733
 5. Sartorius
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,450
Вчитување...

Сподели

Вчитување...