1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со ASUS RT-N12E C1

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од mkgunner, 6 Декември 2019.

 1. mkgunner

  mkgunner
  Intern

  93
  49
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Mi Box S не ја детектира wi-fi мрежата на ASUS RT-N12E C1, значи воопшто не ја најдува.
  Пробани се сите можни подесувања што ги има во интерфејсот, апдејтиран firmware, ресетиран на фабрички неколку пати и пак исто.
  Истиот Mi Box S без проблем ги наоѓа мрежите на скапан Tenda рутер, дватa a
  ZTE од Телеком на комшијата, hotspot од било кој телефон.
  Чаре?


  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  223
  46
  18 Јануари 2019
  Машко
  смени го софтверот на рутерот,со дд-врт или опенврт,се е можно.
   
 3. mkgunner

  mkgunner
  Intern

  93
  49
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Се пробав и на крај испадна дека само на еден канал работи и тоа смао на прв
  Може клуч
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  9,805
  9,490
  24 Јуни 2009
  Машко
  Флешни го со друг фирмвер.
   

Сподели

Вчитување...