1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со АСУС лаптоп

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од krashot, 13 Февруари 2020.

 1. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  134
  61
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Здраво,

  Денес спуштав филм, екранот се затемна и после 10 минути, пробвам да го “разбудам„ и само лаптопот се исклучи исто ко да снема батерија, а беше на полнач...Пробав да го уклучам ама за 2 секунди се гаси одма...

  Што можи да е?
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,399
  3,731
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Probaj bez baterija dali prave taka ?
   
 3. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  134
  61
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Внатре е, не е removable
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,399
  3,731
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  @Daniel86 Neka kaze care , on gi razbira najjdobro .
   
  На Daniel86 и krashot им се допаѓа ова.
 5. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer


  Извини, морав...
   
  На causevd, Маша, Transporter444 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Многу јасно, расипан е. :D шала настрана, би сакал да ти помогнам, ама како преку форум ајде... ете пробај растури го извади батерија и ресетирај биос, а ако е некој од Х сериите, со лесно нека ти е, неколку имам расходувано за делови, горат процесори ко луди, симптомите како што ги опиша се тие нажалост..
   
  На DrMTR и RoninMK им се допаѓа ова.
 7. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  134
  61
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Конечно добив одговор од сервисот кај што го однесов, вероватно процесорот е и тој бил залемен за матичната. Јас не се разбирам многу така да,
  ако има некој да продава нека ми пиши ПП, после ќе испратам и кој модел е...

  ASUS X540L A-XX332D
   
  Последна промена: 20 Февруари 2020 во 15:45
 8. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Како што реков и јас претходно. Прати го ако сакаш да го погледнам, ако не го уништиле многу при дијагностика.. ако не бива ќе најдеме плоча.
   
  Speedster, farkizz и на krashot им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...