• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Apple iPod

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Zdravo,dobiv Apple Ipod,no koga ke go stavam usb-to vo pc,ne mozam da gi gledam sodrzinite na Ipodot.Dali mi treba driver ili nekoj software za da mozam da menuvam podatoci od Ipod-ot?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ama nemam,go dobiv bez cd.Zatoa baram,dali ima na internet da go simnam.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Го симнав iTunes,пробував нешто,штракав,и сум избришал све внатре,ама му ја најдов финтата,сеа за сеа е ок,па ке видиме понатаму.Фала на сите :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Го симнав iTunes,пробував нешто,штракав,и сум избришал све внатре,ама му ја најдов финтата,сеа за сеа е ок,па ке видиме понатаму.Фала на сите :)
Ako si go sinhroniziral so iTunes a vo iTunes nemas muzika, ke ti izbrise se od iPodot... Najverojatno toa si napravil :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Да,да немаше музика,админи затворете ја темата. :)
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Со ipod не оди iTunes cd, туку треба да го симнеш од нет, бесплатно е ;)
Со постарите модели одеше цд.
Da ne navleguvame vo off-topic no jas koga kupuvav iPod.. so nego mi dadoa i cd so software od iTunes. Inaku.. da, besplatno e da se downloadira (okolu 30 mb e)

Druze,od germanija e,i bespari mi go dadoa
Nema veza od kade e...jas go zemav od Avstrija pa nikomu nisto. A toa sto ti e poklon e druga prikazna. :)
 

versus78

Intern
17 април 2008
1
0
pozdrav do site slucajno najdov diskusija za ipod i isto taka dobiv ipod ama nisto so nego nemam nikakov kabel, i me interesira dali tuka nekade moze vo makedonija da se kupi priklucna mehanizacija za ipod od 80gb,blagodaram odnapred?!:zbunet3:
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Секако дека може :) Би требало да има во Дуна, во iZak, во Невада... Сите се во СКопје, ако те интересира кое каде е поточно, слободно прашај...
Ако немаат они, ќе ти продадам јасм, имам неколку дома :))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
1700 ти е нов во iZak... за другите не знам
како мене не ми даде некој на поклон брее :D
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
pozdrav do site slucajno najdov diskusija za ipod i isto taka dobiv ipod ama nisto so nego nemam nikakov kabel, i me interesira dali tuka nekade moze vo makedonija da se kupi priklucna mehanizacija za ipod od 80gb,blagodaram odnapred?!:zbunet3:
Најубаво оди во Izak и таму го земи кај нив е најсигурно барем купуваш оргинал за нив знам дека секогаш имаат на лагер делови и се што ти затреба:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
849,922
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно