• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so AMD turion x2 64

  • Ја почнал/а темата
  • #1

SpiderAMD

Intern
20 мај 2008
6
0
Zdravo.Pred nekoe vreme kupiv laptop ACER 7520 i sekako vo nego imase Vista,no zaradi internetot instalirav XP.No toa ne e problemot sega za sega.Imam problem koga raboti laptopot so nekoi posofisticirani aplikacii procesorot diga nad 50 stepeni neznam kako da go kontroliram toa i ako ima nesto da se kupi ili da mi pomognete so nekoj program bi vi bil blagodaren.
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Да си купиш држач (кулер) алуминиумски ... другарми така го среди проблемот ... и кај него многу грееше овој процесор :chudenje:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

SpiderAMD

Intern
20 мај 2008
6
0
Eh a imaat samo za 15 inchen monitor,a vo anhoch se rasprodale,care:plachko2:
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
50 степени и не е многу. Негдека имаше табела кој е максимумот. И мојот грее имам Athlon x2 64. ..Може да се менува кулрот од лаптопот??? или зборите за додатна подлога?
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Јас сега прашаФ околу 1900 денари се а имаш и од 2100 денари... имаш какФи сакаш скоро за сите големини има :bravo: пасивни се овие, алуминиумски се ама топп се многу е задоволен другарми ни струја троши ни ништо :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

SpiderAMD

Intern
20 мај 2008
6
0
Не сакам кога го држам во раце да чувстувам дека е ептен загреан и плус мислам дека нормална температура е некаде 40-50 степени не над 50.:chudenje:
 

Baki

Intern
29 јануари 2008
46
0
50 stepeni ne e nisto,ne za gjabe frlaj pari.Jas go imam istiot procesor,samo na Gateway,veke 2 godini,donesen od USA i muka nema.Temp. vo momentov mu e 71 stepen i e daleku od strasno.Pozdrav i uzivaj
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно