1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со АМД 2400г

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од danex, 16 Декември 2019.

 1. danex

  danex
  Intern

  8
  2
  28 Јули 2016
  Машко
  Значи се мислам да ви пишам веќе некое време, пред месец два земав amd 2400g apu и asus a320m матична плоча. Преинсталирав неколку пати Виндоус, драјвери, и се уште истиот проблем. Значи пуштам пц, и како да му треба некое време да загрее, пуштам игра, и мора неколку пати плав екран или да се ресетира пц, и после некое време да почне да работи пц без никаков проблем со саати. Значи ја користам графиката од процесорот и имам две плочки kingston 2666mhz ddr4 ram. Значи ве молам за помош додека сеуште имам трпение
   
 2. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Ако си земал од Сетек смени ја плочата за B450... тие со А320 се "bulk" без кутија и којзнае каде се не биле и колку пати биле префатени со голи раце. Друго што ми текнува е ако меморијата е исто од онаа "bulk" смени ја со друг модел (со пасивен кулер)
   
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,657
  1,084
  28 ноември 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...