• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со аларам на телефони

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
207
110
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
здраво ит другари
Имам приметено,кога и да го направам аларамот на samsung и Huawei телефони аларамот не работи, се уклчучени и тоа два аларама, пак не сака.
Дали имал некој сличен проблем?
да не му работи алармот?
Заради тоа го оставам лаптопот уклчучен да работи и да ме разбуди.
Нарачав погрешка од aliexpress smart clock tuya,па и оваа нема аларм,било за температура.
Некој совет ако може како може да го оправам аларамот на овие телефони,пробав и нов flash пак си е исто поработи неколку дена после не работи.
Благодарам однапред.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,452
1,576
Наједноставно, како ти е подесена јачината на звукот на алармот, еве на пример кај мене на Huawei
 

Атачменти

 • Screenshot_20211127_145144_com.android.settings.jpg
  Screenshot_20211127_145144_com.android.settings.jpg
  221.7 KB · Прегледи: 32

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
207
110
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
Наједноставно, како ти е подесена јачината на звукот на алармот, еве на пример кај мене на Huawei
приметив дека после користење на messenger или viber и др. апликации не работи алармот.
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,913
1,557
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,452
1,576
Чудно да не работат аларми на телефони без познати багови.

Неколку солуции:
 • тестирај ги во 21:30, ако работат можно да ги преспиваш наутро
 • да не користиш third-party апликација, ако користиш обиди се со нативната, ако не користиш обиди се со некој аларм од Play Store
 • избриши кеш на часовниот, ресетирај барем еден од телефоните
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
898
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
На Самсунг (One UI 3 или 3.1) има опција само да вибрира доколку телефонот е на вибации или mute-иран. Види во settings на Clock апликацијата да не е така, бидејќи кај мене после update ја доби таа опција и беше уклучена.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,174
Мислења
879,573
Членови
30,802
Најнов член
nestorosky_187
На врв Дно