• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со активирање на Vista на HP 550 !!!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

VirusZ

Intern
22 октомври 2008
211
28
d.stavrovski.net
Дали некој може да ми даде решение како да активирам Виста (било која верзија), на лап топ HP 550, било која инсталирана верзија после инсталацијата е временски ограничена.... Пример на мојот десктоп ја инсталирам истата верзија од истиот диск,прави update без проблем и е активирана додека на HP 550 не можам да го решам овој проблем. пробав со секакви кракови но резултатите се непроменети.

Фала ви од напрад, МЕ .......
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Можеш да ја активираш преку телефон или интернет, што ти е полесно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,630
Мислења
822,060
Членови
28,276
Најнов член
GirlFromMars22
На врв Дно