Проблем со Acer Predator Helios 300

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
181
113
Куманово
Имам проблем со наведениот лаптоп, односно не пали после промена на термална паста.
Го отворив неколку пати, ги чистев вентилаторите и све беше ок, ама температурите не паднаа. Го тргнав хитсинкот да сменам паста и веќе не пали. Како да се активираше некоја заштита.
Идеја и совет нешто?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,354
16,429
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
da ne otkorna nekoj chip/elektronika?
 

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
181
113
Куманово
Претпазливо работено и нема визуелно оштетување.
Пробав со kill switch-от притискање и без батерија, јок.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
179
72
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
Претпазливо работено и нема визуелно оштетување.
Пробав со kill switch-от притискање и без батерија, јок.
Може да изгорел процесорот,ние заедно со еден другар менувавме термална паста на пц,и ја сменивме ,но кога го уклучивме покажа само лого на пц и толку, после не палеше пцто
 

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
181
113
Куманово
Дефинитивно нема оправање на ова така да ако има некој половна плоча, бујрум понудете.
Минимум i7 процесор и 1060 графичка.
 

kristijan_m75

Gaining Experience
22 март 2016
605
393
Претпазливо работено и нема визуелно оштетување.
Пробав со kill switch-от притискање и без батерија, јок.
Ист проблем како твојот,можеби си пробал и ова но сепак...види...погледни го и вториот линк,вика дека штрафчињата од позадината треба да се заштрафени за да стартува...
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
179
72
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
Still looking for motherboard :(
US $500.48 8%OFF | For Acer Predator Helios 300 G3-571 Laptop motherboard NB.Q2B11.001 NBQ2B11001 i7-7700HQ GPU GTX1060 6G C5PRH LA-E921P Mainboard
Види која серија е лаптопот,нарачки преку aliexpress.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,990
Мислења
869,717
Членови
30,321
Најнов член
vasei12
На врв Дно