• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Acer Predator Helios 300

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
168
92
Куманово
Имам проблем со наведениот лаптоп, односно не пали после промена на термална паста.
Го отворив неколку пати, ги чистев вентилаторите и све беше ок, ама температурите не паднаа. Го тргнав хитсинкот да сменам паста и веќе не пали. Како да се активираше некоја заштита.
Идеја и совет нешто?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,671
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
da ne otkorna nekoj chip/elektronika?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
168
92
Куманово
Претпазливо работено и нема визуелно оштетување.
Пробав со kill switch-от притискање и без батерија, јок.
 

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
32
Претпазливо работено и нема визуелно оштетување.
Пробав со kill switch-от притискање и без батерија, јок.
Може да изгорел процесорот,ние заедно со еден другар менувавме термална паста на пц,и ја сменивме ,но кога го уклучивме покажа само лого на пц и толку, после не палеше пцто
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
168
92
Куманово
Дефинитивно нема оправање на ова така да ако има некој половна плоча, бујрум понудете.
Минимум i7 процесор и 1060 графичка.
 

kristijan_m75

Gaining Experience
22 март 2016
604
393
Претпазливо работено и нема визуелно оштетување.
Пробав со kill switch-от притискање и без батерија, јок.
Ист проблем како твојот,можеби си пробал и ова но сепак...види...погледни го и вториот линк,вика дека штрафчињата од позадината треба да се заштрафени за да стартува...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,283
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно