1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со 3Max Optic

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од ekonomist, 10 Јануари 2015.

 1. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Сабајлево 4-5 пати во рок од 20-тина минути снема струја и после тоа немам интернет-телефон-телевизија. Индикаторот за струја на рутерот не светеше, па претпоставив дека во најдобар случај е сјебан адаптерот, го променив и тоа се среди. Но никако не можам да добијам мрежа, се мачи рутерот... што може да биде проблемот? Користам 3 max optic, рутерот е Huawei.
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,397
  3,117
  4 Септември 2008
  Ресетирај го отпозади на фабрички подесувања ако е како Speedport подесувањата автоматски ќе ги повлече од операторот, ако не се оправи и после тоа ѕвони у телекомот.
   
 3. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,621
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  И кај мене снема струја неколку пати, ама немам проблем засега со нет или телевизија. Исто оптик. Сите уреди ми се закачени на некој Legrand продолжен со некои заштити демек, па не знам дали тоа чудо помага.

  Бел Хуавеи е кај мене рутерот, со две антени.
   
 4. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Проблемот бил банален (кон смешен), на продолжениот кабел прегорел отворот каде што беше приклучен адаптерот од рутерот.
  Може да се заклучи темава :)
   
Слични теми
 1. JunkieMKD
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,974
 2. TheDoctor
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,633
 3. mesir
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,583
 4. Phenomen2
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,234
 5. Baltatzar
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,930
Вчитување...

Сподели

Вчитување...