1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблем со 3Max Optic

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од ekonomist, 10 Јануари 2015.

1. ekonomist

ekonomist
    Gaining Experience

949
    382
    17 Јуни 2008
    Сабајлево 4-5 пати во рок од 20-тина минути снема струја и после тоа немам интернет-телефон-телевизија. Индикаторот за струја на рутерот не светеше, па претпоставив дека во најдобар случај е сјебан адаптерот, го променив и тоа се среди. Но никако не можам да добијам мрежа, се мачи рутерот... што може да биде проблемот? Користам 3 max optic, рутерот е Huawei.

2. lynx

lynx
    Unstoppable

3,368
    2,977
    4 Септември 2008
    Ресетирај го отпозади на фабрички подесувања ако е како Speedport подесувањата автоматски ќе ги повлече од операторот, ако не се оправи и после тоа ѕвони у телекомот.

3. Necromancer

Necromancer
    Unstoppable

3,196
    3,504
    24 Февруари 2012
    Машко
    GIS
    И кај мене снема струја неколку пати, ама немам проблем засега со нет или телевизија. Исто оптик. Сите уреди ми се закачени на некој Legrand продолжен со некои заштити демек, па не знам дали тоа чудо помага.

Бел Хуавеи е кај мене рутерот, со две антени.

4. ekonomist

ekonomist
    Gaining Experience

949
    382
    17 Јуни 2008
    Проблемот бил банален (кон смешен), на продолжениот кабел прегорел отворот каде што беше приклучен адаптерот од рутерот.
    Може да се заклучи темава :)

Слични теми
  1. JunkieMKD
    Одговори:
    19
    Прегледи:
    1,901
  2. TheDoctor
    Одговори:
    7
    Прегледи:
    1,536