1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

problem so 2 ured na MaxTv

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од CaKi_PrO, 24 ноември 2018.

 1. CaKi_PrO

  CaKi_PrO
  Intern

  34
  4
  24 Април 2011
  neznam kaj da ja stavam temava pa vikam aj ovde ako ne i e mesto ovde neka ja premestat.

  epa vaka... imam problem so 2 resiver
  ne povlekuva mu dava problem koj ke go videte na slikata pa ako moze help koj znae[​IMG]

  Sent from my SM-G900V using Tapatalk
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,214
  21 Јануари 2009
 4. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,072
  1,182
  11 Март 2011
  Си пробал ли да им замениш места, првиот на место на вториот и обратно, за да исклучиш дека не е до мрежата, т.е. до соодветниот конектор.
   
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  800
  742
  27 Април 2010
  Машко
  Ако си на оптика само лан 3 и лан 4 ти се за телевизија така да гледај да бидат поврзани на тие две порти, но ако имаш и трет гледај третиот да биде лан 2 вториот лан 3 и главниот кој има хард диск лан 4 и ако нејќе ни така ни така и после рестарт само 122 или како што наведоа другите членови е спасот или фактори ресет да повлече од почеток нов софтвер и да проработи.
   
 6. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  По дефолт не им се отворени портите, кај мене на оптика на почетокот ми работеше само на 4 та порта а сега ми се пуштени за тв 2,3,4 само првата ја користам за нет а на втората со свич имам закачено два. Ако имаш свич закачи ги двата ресивери на една порта нема ограничување ни проблем во слика/конекција. Или пробај закачи го на место на тој што ти работи и види да не е проблемот до ресиверот.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...