1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

problem so 2 ured na MaxTv

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од CaKi_PrO, 24 ноември 2018.

1. CaKi_PrO

CaKi_PrO
    Intern

34
    4
    24 Април 2011
    neznam kaj da ja stavam temava pa vikam aj ovde ako ne i e mesto ovde neka ja premestat.

epa vaka... imam problem so 2 resiver
    ne povlekuva mu dava problem koj ke go videte na slikata pa ako moze help koj znae[​IMG]

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

2. ARMac

ARMac
    Орган

6,009
    6,811
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
  3. Avid

Avid
    Unbeatable

3,902
    5,796
    21 Јануари 2009
  4. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,041
    1,159
    11 Март 2011
    Си пробал ли да им замениш места, првиот на место на вториот и обратно, за да исклучиш дека не е до мрежата, т.е. до соодветниот конектор.

5. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

780
    714
    27 Април 2010
    Машко
    Ако си на оптика само лан 3 и лан 4 ти се за телевизија така да гледај да бидат поврзани на тие две порти, но ако имаш и трет гледај третиот да биде лан 2 вториот лан 3 и главниот кој има хард диск лан 4 и ако нејќе ни така ни така и после рестарт само 122 или како што наведоа другите членови е спасот или фактори ресет да повлече од почеток нов софтвер и да проработи.

6. vladimir171

vladimir171
    Gaining Experience

340
    167
    15 ноември 2007
    Машко
    По дефолт не им се отворени портите, кај мене на оптика на почетокот ми работеше само на 4 та порта а сега ми се пуштени за тв 2,3,4 само првата ја користам за нет а на втората со свич имам закачено два. Ако имаш свич закачи ги двата ресивери на една порта нема ограничување ни проблем во слика/конекција. Или пробај закачи го на место на тој што ти работи и види да не е проблемот до ресиверот.

На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...