• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со 2 OS

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

cyber_junkie

Intern
30 декември 2007
17
0
Epa vaka windowsot ne mi startovase i resiv da snimam uste eden os i da gi kopiram rabotite od desktop i zedov eden disk i na nego snimiv windows go butirav od nego i gi kopirav rabotite ama sega na sekoe me prasuva koj os da go odberam, i kako da go nema toa

p.s. windowsot sto bese vo vtoriot disk e izbrisan (diskot e formatiran)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Control Panel - System. Во табот Advanced, во делот StartUp and Recovery click Settings. Исклучи ги Time to display... двете или стави им вредност 0.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,162
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно