1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со 144hz монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од OrionZ, 3 Април 2018.

 1. OrionZ

  OrionZ
  Gaining Experience

  75
  78
  23 Јануари 2015
  Машко
  VG278Q | Monitors | ASUS Global

  Имам проблем со горенаведениот монитор на 144hz рефреш, едно обично влечење на фолдер во Windows резултира со ненормално сецкање (choppy,jittery...), изгледа како да скокаат фрејмови.

  На 120HZ е се како што треба, мазно, како свила :p

  Поврзан на GTX 1080 и i7 8700 пробани се различни драјвери, DP кабел, DVI-D кабел, ситуацијата е потполно иста.

  Полудувам, молам за совети и решенија...
   

Сподели

Вчитување...