• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

problem si igri,nero i film

  • Ја почнал/а темата zlaki
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1
Z

zlaki

Гостин
pred 2 meseca go formatirav kom.i od togas navamu koga sakam da otvoram nekoja igra(luxor,serious sam i dr)kako i NERO,a i gledanje na film,se pojavuvaat nivnite aplikacii i se e zamrckano vo razlicni boi po sto moram da pravam restart.Ako nekoj imal slicen problem neka pise i dade sovet kako go resil..:ermm:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
se pojavuvaat nivnite aplikacii ??? тоа не ти го сватив

најверојатно проблеми со драјвери на графичка стави ги оригиналните кои ги имаш или симни ги од нет најновите
наравно од официјална страна:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5
Z

zlaki

Гостин
instalirani mi se najnovite drajveri za grafickata,(probav i so originalnoto CD na koi mi se dadeni drajverite koga go kupiv komp.)imam XP2, a ako e rasipana grafickata kako gledam se ostanato na internet i dr.(primer.youtube,spotovi..),a ne e loso da zemam druga graficka pa da probam?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7
Z

zlaki

Гостин
Дефинитивно пробај со друга графичка, него не ми одговори на прашањето дали кога ги пушташ "дефектните" апликации, игрите и филмовите ти се појавуваат како артефакти.

da,vo samata ramka od programot ili igrata se pojavuvaat razmackani boi so koj nemozes da prepoznaes sto ponatamu da rabotis.I za seto toa da se vrati vo normala(za da mozes sosema nesto treto da rabotis na komp.) potrebno e da se restartira komp.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,764
Мислења
850,114
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно