• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем при конфигурација на MySQL

  • Ја почнал/а темата
  • #1
17 февруари 2008
193
2
Имам проблем при конфигурација на MySQL:lut2:.error 1045 "Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES).Друго, исто така ми пишува дека не ми е отворена TCP port **** за конекции. И отворив Windows Firewall>Exceptions>Add Port(внесов бројот на портата која треба да ми ја отвори) но пак нејќе :plachko2: и ми го показува истиот error 1045.
Ако некој знае како да го решам ова нека пише.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3
17 февруари 2008
193
2

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно