• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем при исклучување на Excel 2003 во Vista Home Premium

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Значи, како што самиот наслов кажува, имам проблем при исклучувањето на Excel во Vista Home Premium. Цело време си работа супер, кога ќе пробам да го затворам ми се јавува следнава порака:Проблемов се јавува само на Excel, на Word или кој било друг програм од Office пакетот нема никаков проблем. И Vista и Office ми се со последен update.

Дали некој го имал овој проблем и успеал некако да го реши?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Решение Бр. 1: Одбери ја 1та опција, и види што ќе ти каже.

Решение Бр.2: Побарај "hotfix" за Office 2003 или пак само за Excel, за под Vista работна околина.

Решение Бр. 3: Инсталирај го најновиот Service Pack за Office 2003 (да, да, и тоа има Service Pack)

Решение Бр. 4: Избриши го САМО Excel, и повторно инсталирај го.

Пиши за прогрес.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@hmmm
HAHAHAHA
ali sepak ne e dobro taka ostro da se napagaat prijatelite koi se tuka na forumov... ne e fer i ne e kulturno... toj/taa sakase samo da pomogne so toa sto sugerira na Office 2007... a deka si vo pravo, toa stoi ...

+ zaborajf.... za problemot so exelot... probaj preku regedit AMA MORAS DA SI VO SAFE MODE na COM... I TAMU NEMOJ DA CEPKAS NISTO KOE NE SI SIGUREN ILI NEZNAES STO E...
 

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@hijackhacker

MALA PROMENA VO TOA STO TREBA DA SE NAPRAVI.... POGRESEN TEKST COPIRAF....lOl :bravo::bravo::bravo::bravo:

Ever get the problem where whenever you start up ANY Microsoft Office application (Mostly in Microsoft Office 2003) Where you are being prompted to Agree with the End User License Agreement everytime you start up the application. Even after you have agreed to it? Well if you are facing this issue, please try the following steps… I’ve also included illustrations :)

Click on the Start button and the click on Run

Start Menu

In the Open field type in Regedit

Run Menu

Press OK and this will bring up the Registry Editor

Regedit

Now I would like you to go into the following Locations by expanding the folders (Click on the + sign)

HKEY_LOCAL_MACHINE -> Software -> Microsoft -> Office
- You will come up to a screen that looks like this…

Office Regedit

Right Click on the Office Folder and click on Permissions

Regedit Permissions

Click on Add…

Permissions

Where it says “Enter the object names to select (examples)”, Below that I would like you to type in “Everyone” without the quotes and press OK

Everyone

Now make sure you have Everyone highlighted under the Group or user names then tick the box below under ‘Allow’ which gives you “Full Control”

Full control

Then click on Apply and OK

After you have done these steps, can you please Restart you computer.
Once you computer has completed restarting, test out on of your Microsoft Office applications and you will be prompted to Agree with the End User License Agreement one last time – Agree with it.
Then close down your Microsoft Office application and reopen it. Now it shouldn’t prompt you to agree with the End User License Agreement.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
ок, ЛОЛ
Можам да ти гарантирам дека тоа што го постираше не работи, бидејќи нема ВЕЗЕ со проблемот.
Него не му се подига Excel, а не некаков проблем со End User License Agreement.
И следечи пут, би те замолил да се обидеш да го преведеш текстот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
849,923
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно