• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем при инсталирање

  • Ја почнал/а темата
  • #1

everest

Intern
24 март 2009
293
28
Првпат со ова се соочувам. Се работи за Solidworks 2018, истава програма сум ја инсталирал и порано т.е. проверено е дека работи.
Сега не сака ни да почне со инсталирање, нешто блокира, дали некој Windows update што е направен во меѓувреме, .. PROBLEM.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

everest

Intern
24 март 2009
293
28
After the latest Windows update activation no longer works and when a re-install is attempted an error is produced at the "Activate Licenses" stage.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,913
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно