• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем при дефрагментирање!

  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
Probav da go defragmentiram diskot i mi se pojavi slednava poraka: Disk Defragmenter cannot continue prescan beacouse there is corruption in file: C:\Documents and Settings\PENTIUM 4\Local Settings\Application Data\Mozila Firefox\Profiles\opzh49ze.default\Cache.Trash
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2
23 јули 2007
338
8
Koga probav da go otvoram fajlot Cache Trash, mi se pojavuva slednava poraka; Trash is not accessible. The file or directory is corrupted and unreadable i ne saka da se otvori
 
M

Mr.Alien

Гостин
??

Можат да бидат во прашање повеќе работи. Најнапред искенирај, да не имаш некој вирус. И тоа од Safe Mode, со претходно исклучена System Restore опција.
Ако не е тоа, пиши, па "идемо даље", што се вели.
 

Jas

Intern
13 септември 2007
16
0
vo cmd pisi : chkdsk/f C:

I idi yes koga ke te prasa dali sakas da se skenira koga ke se restartira..
restartiraj ga comp, cekaj neka naprae check i furaj :)
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Probav da go defragmentiram diskot i mi se pojavi slednava poraka: Disk Defragmenter cannot continue prescan beacouse there is corruption in file: C:Documents and SettingsPENTIUM 4Local SettingsApplication DataMozila FirefoxProfilesopzh49ze.defaultCache.Trash
Start -> Run -> FSUTIL DIRTY SET C: -> stisni OK -> Restart -> prati gi instrukciite na ekran
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,674
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно