• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem po instalacija na AutoPatcher

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Imam eden problem, go instalirav AutoPatcher-ot za WindowsXP no sega onoj toolbar za promena od angliska na makedonska podrska i obratno go nema nikade a ni alt+shift hotkey-to ne funkcionira... any ideas? Inaku site setinzi vo cp se dobro podeseni.

Fala odnapred.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
По сугестија на Андријески успеав привремено да го решам проблемов.
Ги подесив hot-key-jata: за македонски left alt + shift + 2, а за англиски left alt + shift + 1...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Инаку го решив проблемот благодарение на Андријески...
Значи вака, симнете го овој регистар http://vmetni.com/langbarrestore.reg
double-click и yes...
после на таксбарот десен клик и од "Toolbars" менито изберете "Language Bar"
Готово.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Сам го постави, сам си помагаше и сам го реши проблемот. Репутација++ за Андријески.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно