• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem ..Please for comment

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Vaka..Imam Vista Starter.Samo sto izgleda ne beshe celosna samo nekoj vid na trial za 30 dena i sega normalno zavrshi.I sega sakam da go formatiram prvo i posle da mu instaliram XP. XP imam formatirano i instalirano neznam ni sam kolku pati, ama vista nemam do sega. Pa prvo si rekov deka bi trebalo da e isto ko za xp .. stavash xp cd, restart ..Press any key ... i tn i tn .. ama toa voopshto ne mi se pojavi, tuku samo si prodolzi so startuvanje na sistemot, i pak do istoto..
pomos za ova?

p.s Ako e toj nacinot kako sto vi kazav isti kako za xp ( Iako se ushte mislam deka e isti , deka neznam ni kako bi bilo mozno da e razlicno) kazite barem za toa.. deka taka ke mozam da se snajdam preku BIOS.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Прочитај нешто околу твојот проблем на оваа тема:
http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=2233

Од Микрософт во борбата против пиратеријата го наведуваат фактот дека доколку поминат 30 дена од инсталацијата на Виста, и ако Вистата не е правилно активирана со license key, тогаш вашиот систем ќе работи во "reduced functionality mode" се додека правилно не се активира Вистата. Ако не ја активираш потоа следат други потешкотии:
n the worst-case scenario -- reduced-functionality mode -- nothing but Internet Explorer worked, and then only for an hour at a time before the operating system automatically logged off the user.

* During log-in, users must wait 15 seconds before clicking the "Activate Later" button in the two-option dialog to proceed to the normal Vista desktop.
* A new black background prominently marks a machine as running pirated -- or at best, questionable -- Vista.
* A "nongenuine" label appears in the lower right-hand corner of the screen.
* Every hour, an "Activate Now" alert pops up.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно