• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем на ит.ком.мк

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Кога има преголеми слики,се раширува форумов а позадината најгоре не.

БТВ прочепкав малку во цсс кодот и открив нешто ,како да го направите само незнам дали е тоа.Отворете го цсс кодот,и кај што пишува .thead,кај background: да стои и top right.

Еве скриншут:
 

Атачменти

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
тоа им е само една слика горе и затоа се покажува така

се решава едноставно
кај што е ставен линкот на сликата да стават и

background: #fff url('../images/still/bg_1.png') repeat-x;
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,679
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно