1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем Kinston UV500 240Gb и Acer Aspire E1

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Astro, 2 oктомври 2018.

 1. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,706
  3,688
  21 Јануари 2009
  Пост на годината :D

  @Astro ондак се слагам со @FLEGMA нешо софтверски се сјебуе...
   
  artweb, Astro, FLEGMA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,421
  8,784
  23 Јануари 2008
  Манга
  Прашањето е прецизно поставено од аспект на издржливоста. На екстремна реа ќе попушти и најтврдокорното SSD, па макар било изработено од платина и иридиум. A 7 месеци изложеност не е заебанција... :D
   
  На artweb и Tozo8 им се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,748
  2,414
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Значи кажуваш од прв ракав :D Ти веќе си ги тестирал на екстремна реа .
   
 4. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,421
  8,784
  23 Јануари 2008
  Манга
  Од канцеларија пишувам по кратки ракави.
  Не, не користам Шитстоун ССД-а и менувам чорапи секој ден. Затоа и прашав дали во просторијата каде копаш одиш бос, по чорапи или обујан...Не дека сакам да го правам истото, но ме интересираше за хемиската издржливост на Шитстоун.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,748
  2,414
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  А да си ги пикнеш у гз ?
   
 6. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,421
  8,784
  23 Јануари 2008
  Манга
  Правилно се вели: A да си ги клајш в газ...Да не се лигавиме по „скопски“...
   
 7. Astro

  Astro
  Guru

  5,727
  7,455
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ај не се онадувајте сеа,
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,421
  8,784
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не научи и не научи, кога двајца се ебат не се гологази... :D
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,748
  2,414
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Нема лек за тебе ... И прекини да ми ги брукаш чорапите и кингстоните.
   
 10. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,421
  8,784
  23 Јануари 2008
  Манга
  Нема ни дијагноза ако така гледаме.
  Е сега дури ти текна кога има уште еден месец до крај на годинава...Не се секирај толку, секако ќе ги смениш за Нова Година...
   

Сподели

Вчитување...