• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Problem kaj Windows Xp HELP HELP SOS

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Veke podolgo vreme koga go gasam kompjuterot ili go restartiram koga se gasi neli onoa Windows is logging off i Windows is shuting down mi se pojavuva edno prozorce koe mi veli "The drive is not ready because it door may be open.Please check drive A and make sure that disk is inserted and the door is closed"???!!!
Sto e ova i moze li da se odstrani.Kompjuterot skoro mi e reinstaliran a sto e najocajno nemam Floppy drive pa da imam problem so toa.ednostavno pocna da mi se pojavuva i nejke da se trgne.mnogu me nervira.Probav da vlezam vo safe mode ali ne pomaga.:tazhen:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Исклучи го контролерот за флопи во БИОС-от, како прво. Како второ, да не имаш на антивирусот (претпоставувам дека си инсталирал антивирус) "чекирано" опција да скенира флопи при бутирање и "шутирање даун"?
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Исклучи го контролерот за флопи во БИОС-от, како прво. Како второ, да не имаш на антивирусот (претпоставувам дека си инсталирал антивирус) "чекирано" опција да скенира флопи при бутирање и "шутирање даун"?

Mislam deka vo antivirusot(sega imam nod32)deka e cekirano.Aj bas ke vidam i ke gledam da go isklucam kontrolerot
 
D

DimitarMK

Гостин
и кај мене го појавуваше ова... дека го тргнав флопи драјвот... ама му направив Disable од BIOS и све си беше у ред ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.661
Мислења
889.150
Членови
31.501
Огласи
33
Најнов член
Ivanmakar
На врв Дно