• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем фотошоп [Something prevented the text engine from being initialized]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Сакам да направам лого во фотошоп но кога алатката за внесување текст не работи, и кога ке кликнам на површината каде што сакам да пишувам се појавува ова:

 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Пробај да направиш font preview disable: Edit -> Preferences -> Type
Ako ти е disabled, пробај enable :)

На едно место прочитав, дека типот го решил проблемот со помош на упатствата тука: http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=331634&sliceId=2
најдов само font preview size и тука има само medium, small i large

nikade nema enable i disable
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Full верзија ти е ? Јас имав една lite што фалеа фонтови и уште некој глупости од кој јас немав потреба.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
hm

full verzija e.

znaete nekoj drug nacin kako da go resetiram tool? i od kade ako moze da mi kazete bidejki na linkot drugarceto so go ostavil pisuva deka treba da go resetiram no ne nozam da go najdam tool
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,651
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно