1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем боот преку телефон на компјутер

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Garfield', 10 Февруари 2019.

Тагови:
 1. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  162
  39
  18 Јануари 2019
  Машко
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,809
  6,363
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Тогаш си лимитиран на 400 мегабита во секунда односно околу 40 мегабајти, повторно побрзо од картиците.

  А телефонот со усб Ц ако го ставиш на усб 2.0 порта? Логиката вика дека ако баш сакаш да чуваш оперативен на сд картица во телефон, ваљда можеш штојазнам, но полесно е и попрактично да си носиш усб од 270 денари за такви намени со тебе.
   

Сподели

Вчитување...