1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Пробиена фб страна со 3М лајкови - Чаре?

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од coNNectMKD, 22 Мај 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,763
  7,235
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Тука си во право, некои глупости и мене ми се случуваат со страните на кои сум админ, пораките збрлавеа те ги отвара во новиот месинџер, те ги отвара нормално, кога ќе кликнам на нотификацијата за порака, ми ја отвара пораката и ми излегува се извинуваме, содржината не е достапна, а испод неа си ја читам пораката.
   
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Не можам да те негирам, пошо се кладам си поупатен од мене, меѓутоа бев админ на 4 страни, 4 различни производи и ми дојде информација за кредитна картичка за само една од тие страни, од кои ги откажав сите привилегии од сите 4
   
 3. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Гостин

  Screenshot_20170524-145825.png
  Ова е страната?? како што гледам ставиле пред малку тел број и адреса?
   
 4. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  310
  13 Март 2017
  Машко
  Еве, колку за инфо смениле адреса и тел. број.

  [​IMG]
   
 5. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,199
  2,719
  21 Јануари 2011
  Машко
  Јави се на бројот.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  310
  13 Март 2017
  Машко
  А броевите се на стар бакс хахаха [​IMG]
   
  Psycore, causevd, kirev и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,199
  2,719
  21 Јануари 2011
  Машко
  Сега им се јавив вика good morning Starbucks
   
  Harrabed, Psycore, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ова ти се дополнителни информации за пријавата во ФБ. Не се давај лесно.
   
 9. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  310
  13 Март 2017
  Машко
  Го најдов профилот кој го има, и меилот нивни на гмаил. Има шанси некако да ги „пробијам“ ?
   
 10. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,648
  13,007
  2 Август 2012
  Машко
  Има шанси. Ако користат „12345678“ пасворд и ако не користат two way authentication. Порано после два неуспешни обиди логираа а сега ги логираат и успешните по гео-локација и хардверски фингерпринт.
   
 11. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,602
  4,070
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  гмаил се најјтешки за пробивање...
   
 12. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  310
  13 Март 2017
  Машко
  Имаат 300 глупости за верификација.. моб. број, година на креирање на маилот, најдобар пријател..
   
 13. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009
  Aко работава се случила пред 2 дена - имај трпение. ПРед некое време имав некој проблем со FB супорт и им беа потребни точно 6 дена за реакција.

  Патем ОДГОВОР не добив, ама проблемот беше решен.

  Секаде како што читав, просечен response time им е околу недела дена, така да трпение спасение.
   
 14. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  310
  13 Март 2017
  Машко
  Страната ми е вратена :)
  [​IMG]
   
  На artweb, Costigan_Jr, nik0la_ и уште 19 други им се допаѓа ова.
 15. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,663
  1,758
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Што, како, зашто, итн?
   
  На Krkac и Alucard им се допаѓа ова.
 16. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,262
  860
  8 Мај 2010
  Машко
  Ајде со среќа со убаво! Еден пост да споделеше во врска со твојата тема на фан страната? :)
   
 17. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,648
  13,007
  2 Август 2012
  Машко
  Ај се кладиме дека нема да напише како ја вратил страната!
   
  На Alucard и Pulse им се допаѓа ова.
 18. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,663
  1,758
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Вака некако: „Did you forgot your password? Click here"
   
 19. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,262
  860
  8 Мај 2010
  Машко
  Од искуство на мојот форум, повеќето се да дојдат, да им помогнеш без притоа да има повратна врска. :) Така да во право си за ова, ама па зошто да бидеме такви мајку му...
   
  На artweb и Alucard им се допаѓа ова.
 20. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,648
  13,007
  2 Август 2012
  Машко
  Себичност.
  Можел да напише како до решение уште во постот каде што кажува дека се решил проблемот. Ама не напишал.
  Ова се нарекува „тинтрајте ми го егото“ и „Јас си свршив работа. Шо ве *бам!“


  [edit]
  И не е ни прв ни последен.
   
  На artweb, Vlad944, Daniel86 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,873
  1,762
  22 oктомври 2012
  Машко
  -={K-O-R-U-N}=-, денес во 10:18, напишал:
  coNNectMKD последен пат бил денес во 10:46

  Така да...
   
 22. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,395
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Почекајте да се врати де. Бар еден ден, пред да го осудите ваков бил таков бил. (иако сте во право за повеќето). Иначе јас пишав уште на старт, упорност со support. За една минута можат да видат кој како зошто влегол и кои се најстари админи итн. Само треба да се стапи во контакт со нив (што некогаш знае да трае со денови).

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 23. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,648
  13,007
  2 Август 2012
  Машко
  А ти да го прочиташе постот од Alucard повнимателно?
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 24. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,282
  4,817
  4 ноември 2013
  Машко
  Се има изморено додека ја има вратено страната па сега уште вие му фалите да земе да ви објаснува како успеал во тоа, оставете го нека се одмори човекот па кога ке се логира после година дена ке ви објасни како е вратил страната, не го притискајте толку :p
   
 25. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,663
  1,758
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Може му е пробиен акаунтот на форумов :D
   
  На tastatura, JasSum, bxxxn и уште 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...