1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Привилегии без право на бришење?

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од skullmonkey, 5 Февруари 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,173
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сакам да направам јузер кој би ги имал мање више истите привилегии како Администраторот ОСВЕН да го избрише Администраторот. Знае некој плагин или алатка што ќе ми го дозволи ова?
  Фала.
   
 2. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Што смеа ќе биде ако те избрише од администратор... :oh::oh::oh:
   
  The-spiki, Futurelakimens и на Gaston им се допаѓа ова.
 3. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  809
  753
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  WP User Manager – User Profile Builder & Membership мислам ова го иам користено, ама не сум 100% .. треба да проверам за сигурно. Ако е тоа што го мислам, може на се да направиш fine tune, што смее да прави, што да гледа у dashboard итн
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...