1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

PRIVILEG GPS 50FM

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од prichina, 27 Август 2013.

1. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,832
    5,017
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    http://privileg.bg/bg/shop/details/168/22/gps-навигатори/privileg-gps-50fm.html
    Здраво, уредов го имам околу една година, се јави проблем, нејќе повеќе да фати ниту еден GPS сателит. Па размислував да го абгрејдувам, па може ќе проработи ??

Сега има WinCE 6.0

Мислев да одам на нешто по-advanced. Дајте ми предлог шо да праам...до сега сум рутирал iphone и тоа пред 5-6 години....може да ме упатите малце, основа да ми дадете, што да правам, каде да барам, што да барам...

2. smole

smole
    Unstoppable

3,018
    3,424
    18 Април 2007
    Има еден-двајца на реклама5 битолчани што се као мастери за ГПС и се хејтаат меѓу себе, побарај ги нив, едниот од нив мислам има "застапништво" и во Скопје, или прашај некој од гсммкд форумот, они се разбираат во вакви ствари.

На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SaleSk

SaleSk
    Arzt

4,593
    5,142
    20 Април 2007
    Машко
    Околу фаќањето на сателитите...Имав и јас таков проблем со Навигон, постар модел, па требаше да се едитираат два фајла у ноутпад....
    А претходно се одкостив од пробување...
    Него, прогуглај малку по германски сајтови за навигации...Ова е германска фирма, би требало да има некој хинт...
    Бај т веј, хромот користи и транслатор, па нема да имаш проблем ни со јазикот :)

Слични теми
  1. prichina
    Одговори:
    6
    Прегледи:
    2,314
Вчитување...

Сподели

Вчитување...