1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Приватен форум

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од Spawny, 15 Февруари 2016.

Тагови:
 1. Spawny

  Spawny
  Gaining Experience

  82
  77
  22 Декември 2013
  Машко
  Здраво,

  Ми треба совет од некој со искуство во делот на форумите. Идеата е да се направи хоби форум кој што може да биде хостиран од динамичен днс или последно популарните форум апликации, но повеќето се во бета фаза и сето тоа ми изгледа ново и неверодостојно.

  Има ли некое мрзливо решение како 130 луѓе да комуницираат во форма на форум со теми и user profile?

  Поздрав
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Имa. Линукс сервер сo mysql и dyndns. Зa фoрум xenforo, vbulletin , SMF..
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,664
  10,914
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ова е далеку од мрзливо решение :)
   
 4. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  555
  361
  2 Март 2010
  Машко
 5. emet_

  emet_
  Гостин

  ќе си инсталирате еден форум, ќе го затворите и ќе прифаќате профили кои на вас ви одговараат.
  на остатокот нема потреба да им овозможите да си ги активираат профилите и толку. ;)

  теми и комуникација како што го гледаш овој форум, така е скоро на секој друг.
  имате на располагање бесплатни форум-софтвери, а имате и да си купите... доколку сте некое елитно друштво, тоа нема да ви биде проблем. ;)
   
 6. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  146
  29
  29 Јули 2012
  Машко
  SMForum
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,638
  9,315
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас имам форум. Го направи другар мој, генијален програмер за потребите на астрономското друштво. Можеш да го хостираш и дома, работи на секој начин, само да имаш .net инсталирано. Пиши ми податоци на ПП да те побарам, па ќе ве спојам да ти помогне.
   
  На Spawny и damil им се допаѓа ова.
 8. Spawny

  Spawny
  Gaining Experience

  82
  77
  22 Декември 2013
  Машко
  Па не би сакал да замарам генијални програмери, идеата беше web based решение за форум и како админ да пратам покана линк и забавата да почне..
   
 9. Astro

  Astro
  Guru

  6,638
  9,315
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Тоа е тоа де.
  Сеа, замарањето е мање-више инцидентна работа, или ќе се случи или нема али нема веза. Може да се проба. Тоа беше пред повеќе години али не гледам зошто не би и сега.
   

Сподели

Вчитување...