1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Приватен форум

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од Spawny, 15 Февруари 2016.

Тагови:
  1. Spawny

Spawny
    Gaining Experience

73
    68
    22 Декември 2013
    Машко
    Здраво,

Ми треба совет од некој со искуство во делот на форумите. Идеата е да се направи хоби форум кој што може да биде хостиран од динамичен днс или последно популарните форум апликации, но повеќето се во бета фаза и сето тоа ми изгледа ново и неверодостојно.

Има ли некое мрзливо решение како 130 луѓе да комуницираат во форма на форум со теми и user profile?

Поздрав

На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DrMTR

DrMTR
    Guru

6,254
    6,388
    27 Март 2014
    Имa. Линукс сервер сo mysql и dyndns. Зa фoрум xenforo, vbulletin , SMF..

На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Oktar

Oktar
    Guru

3,334
    9,692
    23 oктомври 2012
    Машко
    Ова е далеку од мрзливо решение :)

4. shooter

shooter
    Gaining Experience

532
    328
    2 Март 2010
    Машко
  5. emet_

emet_
    Гостин

ќе си инсталирате еден форум, ќе го затворите и ќе прифаќате профили кои на вас ви одговараат.
    на остатокот нема потреба да им овозможите да си ги активираат профилите и толку. ;)

теми и комуникација како што го гледаш овој форум, така е скоро на секој друг.
    имате на располагање бесплатни форум-софтвери, а имате и да си купите... доколку сте некое елитно друштво, тоа нема да ви биде проблем. ;)

6. AstroBoy

AstroBoy
    Intern

137
    28
    29 Јули 2012
    Машко
    SMForum

На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Astro

Astro
    Guru

6,172
    8,436
    20 Јуни 2012
    Машко
    ERP Consultant, MCSA, SQL
    Јас имам форум. Го направи другар мој, генијален програмер за потребите на астрономското друштво. Можеш да го хостираш и дома, работи на секој начин, само да имаш .net инсталирано. Пиши ми податоци на ПП да те побарам, па ќе ве спојам да ти помогне.

На Spawny и damil им се допаѓа ова.
  8. Spawny

Spawny
    Gaining Experience

73
    68
    22 Декември 2013
    Машко
    Па не би сакал да замарам генијални програмери, идеата беше web based решение за форум и како админ да пратам покана линк и забавата да почне..

9. Astro

Astro
    Guru

6,172
    8,436
    20 Јуни 2012
    Машко
    ERP Consultant, MCSA, SQL
    Тоа е тоа де.
    Сеа, замарањето е мање-више инцидентна работа, или ќе се случи или нема али нема веза. Може да се проба. Тоа беше пред повеќе години али не гледам зошто не би и сега.

Сподели

Вчитување...