• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Притиснете F5

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
На МСН ми стигна од неколку контакти следнава порака:
? says (13:24):
Тебе те сака некој на буквата М прати го ова на 15 контакти во следните 15 минути и притисни F5 и ќе го дознаеш целото име на оној што те сака. Ако не го пратиш ќе те следи несреќа 5 години.

Ај ок спам бла бла, ама зошто баш да притиснат Ф5?

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
xxx пати ми го имаат и мене пратено :lut2:

Научиле дека со F5 се освежува, па така наеднаш ќе ти излезе кој(а) те сака. :LOL::LOL::LOL:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Класичен спам,мене вакви колку ми имаат пратено,само игнорирај ги,така им текнало да ти кажат да притиснеш ф5,може поради тоа што 15 контакти,15 мин,па нема ф15 па ај нека биде ф5 :LOL::LOL::LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Кога ќе ми стигне мене ваква порака го терам тој што ми ја пратил у к*рац. Па после ме прашува зошто сум го пцуел, за на крај да го добие објаснувањето :D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
335
Кога ќе ми стигне мене ваква порака го терам тој што ми ја пратил у к*рац. Па после ме прашува зошто сум го пцуел, за на крај да го добие објаснувањето :D

За да го добие објаснувањето, кажи му да удри F5! :D :LOL:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ај ок спам бла бла, ама зошто баш да притиснат Ф5?

Најверојатно нема одговор за ова, сигурно незнае ни авторот на пораката:p

Мене ми има стигнато со наредба да стиснам Alt+F4 и името на љубовницата ќе се појавело на екран :LOL::LOL:

Како имам паднато на ALT+F4, тоа беше моето прво искуство со мирцот, стигнува порака на канал - ако сакате да пратите слика држи стегнато ALT па притисни F4. И бидејќи тогаш не знаев за што служи, одма притиснав и оп кај е мирцот. :LOL::LOL::LOL:
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
i mene mi stignale mnogu vakvi poraki i samo ne mi e jasno kako ima luge koi se zamaraat so vakvi raboti t.s. prakaat poraki od vakov tip
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
a и уште пострашно е она
бла бла бла
доколку сакате да ви се оствари пратете го маилов на хх контакти

и кога стигне маил кај мене со илјадници контакти:)

во иднина а сакам спам одма ке удрам на нив:LOL::LOL::LOL:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Како имам паднато на ALT+F4, тоа беше моето прво искуство со мирцот, стигнува порака на канал - ако сакате да пратите слика држи стегнато ALT па притисни F4. И бидејќи тогаш не знаев за што служи, одма притиснав и оп кај е мирцот. :LOL::LOL::LOL:

хмммз..

- За access на канал напишете: /p #канал access

- За побрзо добивање на access, затоа што предходнава процедура можа да потрае, влезете на канал /j 0,0 (#0,0) и КУЛТУРНО (доста битно :))) побарајте access на еден од операторите на каналот :))

- Внесите /quit #Канал access за покачување на access..

бла бла бла.. На овие „финтички„ ми имаат налегнато незнам ни сам колку ирц аматери :))

Јбг.. Мора да си направиш да ти е интересно.. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.174
Членови
31.503
Огласи
34
Најнов член
IsabellaArchie
На врв Дно