1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прирачник за FONKO климатизер?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од skullmonkey, 12 Јули 2015.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Дечки има ли некој прирачник за Фонко климатизер.
  Модел нема, стар е 15 години, супер си работи (да чукнам у дрво) ама пола икони од далечинското незнам што значат.

  На далечинкото позади пишува само GJYKQ-04.

  Било каква помош е добредојдена :)

  Поздрав!
   
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,457
  11,725
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
 3. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
 4. maci

  maci
  On your way to fame

  2,888
  649
  2 Април 2008
  пиши кои икони не ти се јасни?
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,054
  4,331
  28 oктомври 2008
  Има кај бабата ист таков Фонко. Никад не знам дали е на ладење или само вентилација.:confused: Има еден ред диоди кои би требало да ја кажуваат надворешната температура, ама според нив би требало нон стоп да е грч. А кога ќе ми текне колку пари е купен...
   
 7. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Јас имам една Беко со даљинско како тоа на сликата погоре, мислам дека обука треба да се помине за да се сетира палење/гасење на климава на тајмер.

  Покрај тоа, работи одлично.
   

Сподели

Вчитување...