1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прирачник при постирање на проблем

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од HijackHacker, 1 Март 2009.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Гледам дека повеќето корисници кои постираат проблеми во овој дел, не ги објавуваат целосно сите информации кои ни се потребни за решавањето на проблемот.

  За сите што ќе постираат проблем, би ги замолил да ги објават следните информации:

  • Име на програмот кој го прави проблемот.
  • Негова верзија.
  • Оперативен систем (и конфигурација, ако е потребно).
  • Сите информации поврзани со грешката (што правите за таа да настане, под кои услови таа се случува).
  • Сите информации кои програмот ги приложува за грешката (цел текст или слика од грешката, вклучувајќи и error code ако има).
  Колку повеќе информации приложите, токлу е поголема шансата успешно да биде решен проблемот. :)
   
 2. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  не само со програми туку било што друго... хардвери, драјвери...
   
  1 person likes this.
 3. NIKE

  NIKE
  Intern

  202
  8
  18 Јули 2010
  Ок фала што напиша.Сега кога ке имам проблем бар ке знам како да го постирам и што да напишам:D
   
 4. delix

  delix
  Intern

  702
  23
  7 Април 2007
  Машко
  ako moze nekoj od moderatorite da ja osvezi temata sto bese i za pravilno imenuvanje na temi. ima premnogu "itni" temi so "mali" problemi
   

Сподели

Вчитување...