1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Принтери

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vladimir171, 15 Август 2018.

 1. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Ако може една проценка на следниве уреди а воедно ако има и некој заинтересиран слободно нека пише пп. Доколку некој сака слики од уредите нека пише ќе закачам.

  Xerox WorkCentre 5665
  WorkCentre 5665/5675/5687, Black and White Multifunction Printers: Xerox
  Има направено околу 1 милион копии и беше редовно одржуван, не е користен веќе една година.

  HP DesignJet T520 36-in Printer
  HP DesignJet T520 36-in Printer Product Information | HP® Customer Support
  Купен во 2014 та, употребен неколку пати и последниве две години стои не упален.

  brother HL-4150CDN Colour Laser Printer + Duplex, Network
  HL-4150CDN Colour Laser Printer - with Duplex & Network
  Во исправна состојба не се користи повеќе од една година.

  EPSON L355
  Epson L355
  Исправна состојба, сеуште е со првите бои и со рекламните стикери на него не е упален 1 месец.
   
 2. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Да го додадам на листата и
  Xerox Docucolor 240
  DocuColor 240/250, Color Multifunction Printers: Xerox
  Моментално во употреба, редовно одржуван нема никакви проблеми, се принтаат максимум 10 листови дневно
   
 3. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  341
  152
  10 Август 2008
  Машко
  Огласот е стар но не стои дали се продадени или не :) Така да дали е продаден Епсонот ?
   
 4. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  363
  182
  15 ноември 2007
  Машко
  Остана само Xerox WorkCentre 5665 и brother има еден ласерски другото се продаде. Немаше заинтересираност некоја и ја заборавив темата :)
   
 5. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  341
  152
  10 Август 2008
  Машко
  Штета овие два не ми вршат работа. Барам некој епсон за сублимација.
   
Слични теми
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,305
 2. gokica
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  9,984
 3. Проба
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  673
 4. maci
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  380
Вчитување...

Сподели

Вчитување...