• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Принтер за CD-a

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Сте сретнале ли по македонскиве продавници, имаат ли од оние принтери кои покрај што принтат на хартија имаат можност и за принтање на cd-a.
Колку им се движат цените, кои специфики ги имаат и сл.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Во анхоч видов имаат Epson Photo R265 околу 6500 денари... R300 изгледа немаат...
Mr.Alien праша ли?
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ах, изгледа е до годиниве (38), почнав да заборавам :)) . Цената му е 135 E + ДДВ. А вреди и повеќе од тие пари, верувај. Секако, ако е за домашно користење. Ова не е профи модел, но има извонредно високи перформанси за оваа категорија. Мултифункционален модел (скенер, копир, принтер), има и читач за мемориски картички, колор дисплејче, и функционира независно од компјутерот.
Може да користи и фото кертриџи.
Го има во МП Компјутери, Т.Ц Скопјанка, 1 кат, под ПАКОМ.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Фала ви и на двајцата...
Баш пред извесен период размислував да земам мултифункционален уред, се во едно :) е сега штом ја има и оваа функција дефинитивно купувам.
А и не е скап штом викаш дека има извонредно добри перформанси вреди да му дадам шанса :)
Тенкс аген...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,794
Мислења
850,522
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно