Принтер/скенер

Mechanic

Gaining Experience
2 мај 2016
240
126
Кој модел на принтер со скенер (или засебно) би препорачале за домашна употреба?

Ми притребува да испечатам по 20тина страни месечно, но не секогаш имам време да одам во фотокопирници.
За скенирање се снаоѓав со телефонот, но кога има слаба светлина губам доста време додека извадам добар скен.

Пожелно да може да печати и во боја, но не е задолжително.
И да не е изгор за одржување.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,160
3,400
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,302
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно