1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Printer Samsung ML-1640

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од mnikolce, 28 Март 2020.

 1. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  606
  534
  27 oктомври 2016
  Здраво, барам совет за принтерот од насловот.
  Најдов на оглас половен за 2200 денари, наводно како нов, користен неколку пати, не можам да го видам, неможам да пробам, продавачот вели дека е сѐ во ред.
  Што би советувале?

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 2. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Јас го имам истиот ,мене супер ми брка работа,економичен е воглавно задоволен сум
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ја би си купил HP M15a. Ново си е ново.
   
  goce03, igor_igor и на mnikolce им се допаѓа ова.
 4. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  356
  190
  5 Февруари 2016
  И јас го имам истиот презадоволен! Ако не се лажам го имам ефтини пари земено околу 2-3000денари пред многу години. Испринтано мал милион страни, споро стартува ама кога ке почне си тера :) Боја ми носат до врата за 400денари

  Испратено од ANE-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  од каде земаш боја може линк?
   
 6. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  974
  1,703
  20 Јануари 2015
  Машко
  Дали има компатибилни тонери за M15A ?
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  356
  190
  5 Февруари 2016
  Link nema, ama ima broj :)
  Ne e orginal polneti se ama vrshat rabota.
  Screenshot_20200328_235757_com.android.contacts.jpeg

  Испратено од ANE-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  606
  534
  27 oктомври 2016
  Денес го зедов печатарот од каргото, прашина еден прст, да не речам јок, скршени некои пластични осовини. Нормално внимателно и успешно комплет го исчистив, залепив, сѐ функционира добро, тонер 0%, досега испринтани 1835 страни...
  На продавачката културно и кажав дека не очекував таков предмет...
  Тоа е народе македонски, поука за членовите овде на форумот да се пазат од продавачи од други веб-страни
  Јас не се осиромашив за 2200 мкд, само душата малку празна...[​IMG][​IMG]

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,465
  2,678
  9 Февруари 2011
  Види друже 1835 страни се смешка. Јас толку печатам за месец дена на LaserJet 1010 (исто буџет гомце) и веќе не знам колку години си ја брка работата.

  Е сеа тоа со прљавштината и скршените осовини е друг муабет. Па уште и културен си бил...
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  606
  534
  27 oктомври 2016
  И така нема што да се прави... :)
  Среќа е шо имам јако лепило и прецизна рака...[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 12. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Јас за 2К го зедов истиот со нов 90% полн тонер пред 3 месеци,го користам само да печатам испратници за в карго а5ки ,тонер многу малце троши,е сега дека овај пат го однесов да ми го наполнат почна црни точки на листот да вади така да ќе треба да купам нов тонер а можи и нешто друго да е,важно за тие пари ми брка работа,5594 страни има испечатено вкупно сигурно од мене има минимум 2к страни F114DC10-1B38-4465-BCE9-64424DFD7015.jpeg AD4B4B02-8862-4C45-ACFB-76D8CFDFD051.jpeg
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 13. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  390
  351
  21 Мај 2017
  Машко
  1800 страни не е страшно за принтер, може да се каже дека е малку користен, не е баш 2 - 3 пати но не е ништо страшно.
  Да не знаеш каде има тонер за 1010ката во СК?
  Мене ми треба за 1020ка мислам дека исти се
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,796
  10,344
  24 Јуни 2009
  Машко
  2-3 пати по пет-шест стотини страни.
  Па толку е, што е нејасно. :D j/k
   
  На Avid и mnikolce им се допаѓа ова.
 15. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  606
  534
  27 oктомври 2016
  Така е, ништо страшно, +- некоја стотка исто не е страшно, важно ја спасив ситуацијата, принтерот е поставен и почнавме да го користиме :) поздрав

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 16. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  974
  1,703
  20 Јануари 2015
  Машко
  Епа јас те послушав и купив нов HP M15a, денеска ми го доставија, пошто online го купив, и дознав дека во кутијата има два power кабли за ЕУ и за УСА пазар, ама нема УСБ кабел, а опција за wifi конекција нема.
  Ова не е до Анохоч туку така доаѓаат спакувани од производителот.
  Која глупост o_O
  Совет за тие што сакааат да купат нов идите со малце поскапа верзија HP M15w, практично итиот принтер со опција за wifi.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,465
  2,678
  9 Февруари 2011
  Не знам, на работа го користам. Тонерите кај нас со јавна набава идат.
   
Слични теми
 1. spiritBreaker
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,745
 2. petre.dimov
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  902
 3. loris
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  749
 4. ImWiked
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,085
 5. BEST
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  4,406
Вчитување...

Сподели

Вчитување...