1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Принтање стикери

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Антониј.К, 27 Мај 2020.

 1. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  735
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Ме интересира, кој во Скопје може да направи вакви стикери? На интернет ги наоѓам како epoxy dome stickers. Имам видено неколку на коли залепени, па би сакал да изработам.

  Благодарам!
  п.с Сликата е од интернет, како пример.
  [​IMG]
   
  На null_ptr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Да отидеш во бисер Аеродром долу во подрумот. Таму имаа едни кои се занимаваа со правење амблеми, па може да можат и ова. За жал не го знам името, ама едни се доле кои го прават тоа, така да ќе ги најдеш сигурно ако одиш
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  981
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
  Можеш да пробаш во Polyesterday да видеш дали ги прават овие работи.
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The-spiki

  The-spiki
  Gaining Experience

  64
  65
  26 Април 2008
  Машко
  System Administrator
 5. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  735
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент

Сподели

Вчитување...