Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Принтање на макета

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.121
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Не знам дали е соодветен наслов ама ми треба нешто вакво.
Да, Хасбула е. :))
Ми треба да го направиме во Скопје ама не знам каде да прашам.
Значи принтање на картон ќе треба во соодветни димензии.

Па доколку знае некој, ве молам препорака.

AB84E499-F260-4BFB-92DE-56BAB72E18AB.jpeg
 

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
515
684
Одо во некоја фотокопирница-малска печатница. Принтот на плотер на самолеплива хартија или пвц, го лепат на микровал и тоа е тоа.
И заборавив, смерот на микровалот да биди ББ :).
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.092
Мислења
974.341
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно