1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Print, copy, scan Epson L386 wifi factory CISS

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од nikigo, 21 Февруари 2018.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  273
  272
  6 Март 2013
  Машко
  Продавам нов и неотпакуван принтер, копир, скенер Epson l386 со фабрички CISS.

  Epson L386 All-in-One WiFi Ink Tank Printer

  Multifunctional: Print, scan, copy and Wi-Fi
  Print Speed: Approx. 33 ppm / 15 ppm (Bk/Cl)
  Printing Resolution: 5760 x 1440 DPI
  Paper Tray Capacity: 100 sheets, A4 Plain paper (75g/m2)
  Nozzle Configuration: 180 Nozzles black, 59 Nozzles per colour
  Minimum Droplet Size: 3 pl, With Variable-Sized Droplet Technology
  Connectivity: USB 2.0 Hi-Speed; WiFi
  In The Box:
  3 x Epson black ink yields up to 4,000 pages (12.000 pages)
  1 x Epson Cyan ink yields up to 6,500 pages
  1 x Epson Magenta ink yields up to 6,500 pages
  1 x Epson Yellow ink yields up to 6,500 pages

  За гаранција треба да се провери дали може да се регистрира со дополнителна гаранција од +2 години. Стандардната е истечена.

  Цена фиксна 8000ден.
   
  Последна промена: 21 Февруари 2018
 2. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  273
  272
  6 Март 2013
  Машко
 3. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  273
  272
  6 Март 2013
  Машко
 4. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  273
  272
  6 Март 2013
  Машко
  може замена за ссд, мобилен телефон не постар од 6месеци или графичка карта. Понуди во пп.
   
 5. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  273
  272
  6 Март 2013
  Машко
  продадено. Сречко Катанец
   
Слични теми
 1. dzikso
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,118
 2. milemac
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,232
 3. Kupe3
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  627
 4. sajd
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  5,132
 5. sumi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,006
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...