1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Примање донации

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Kupe3, 24 Септември 2008.

 1. Kupe3

  Kupe3
  Intern

  138
  1
  2 Јуни 2008
  Преку сајт на хуманитарна организација треба да се постави опција за примање донации онлајн(уплаќачите би биле од странство). Пошто PayPal сеуште не е достапен кај нас а со оваа тема не сум имал контакт претходно, ќе ве молам за совети.

  Го разгледав 2checkout, ама изгледа тоа е само за продажба, не гледам дека е можно и за донации.

  Сервисот не мора да е со бесплатно зачленување.
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Денеска читав у новина дека започнал системот за online плаќања во банките односно за е-продавници. Па веројатно би можело да ти послужи оваа информација, да тркнеш до некоја од нашите банки и да се распрашаш.
   
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  А како алтернатива на PayPal имаш AlertPay :)
   
 4. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Најповолно дефинтивно ќе ти биде доколку можеш тоа да го сториш преку PayPal бидејќи е беројатно нашироко распространет, а и најлесен за употреба...

  Пробај смисли нешто, некој контакт, колега, друга таква странска организација да Ви помогне со нивен или отворање на нов акаунт.
   

Сподели

Вчитување...