• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Пријавена Бомба во Георги Димитров

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Денес околу 14:45 часот беше пријавена бобмба во Георги Димитров. Сите ученици и персонал беа евакуирани а полицијата ја превзема ситуацијата. Сеуште нема подетални информации околу сличајот.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
На вестите кажуваат дека станува збор за 2 подметнати бомби. Освен во училиштето Ѓорги Димитров, бомба била пријавена и во училиштето Јосип Броз Тито. После деталната проверка од страна на екипите на МВР било констатирано дека се работи за лажни пријави.
Во секој случај не е добро ова со бомбиве во последно време. Исто така и со тепачките во средните училишта. :ermm:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Moree, abe i jas utre imam ispit, a nemam pojma, ee onda i ja ke im se javam mozda ke mi go otkazat ispitot :p .. Sala na strana ali amd_fan da u pravo si i jas mislam isto...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еден ден ова ќе испадне како приказната со волкот и овчарот...
Токму така. После неколкуте лажни пријави за бомби, не дај боже некогаш да се работи за вистинска бомба и сите да ја игнорираат пријавата, сметајќи ја за лажна. :isplashen:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно