• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

При ставање на USB се појавува Blue Screen od Death

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Пак јас :D
Кај комшијата при ставање на Usb stick и Usb camera се појавува memory dump?
Има Windows SP3 свежо форматиран, порано не правело така али еве сега заебава.
Скенирано со KIS7 и нема вируси. Ако се сретнал некој со ваков проблем кажувајте!
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
И ја така мислам. Пробај со ЅР-2. Досега неам користено ЅР-3, ама од повеќето колеги и пријатели кои го ставиле еднаш, се вратиле пак на ЅР-2. Има некои заебанции со ЅР-3, можно е и тоа да е.
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
После инсталацијата на SP3 си работеше USB без проблеми, истиот Windows е инсталиран и на друг PC и си работи без проблеми. Ке му мавнам уште еден format па би требалo да работи како што треба али прво ке видам да не е до она GDI Detection Tool
10x
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Му направив формат и работи све како што треба!
Тоа ти е тоа се губи време на формат.....:p
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Епа пробав со се и многу ме нервира ставаш УСБ и плав екран, не се ни бутира ако ти е УСБ приклучено.:isplashen:
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
И јас се нервирам нешто кога неможам да најдам за да го решам проблемот. Можеби било до некои лошо инсталирани драјвери? За тоа и не сака да се бутира?????
 
Ја денес напраив формат, после точно година и 1 месец. Ама не затоа што ми беше сјебано нешто, него затоа што инсталирав Виста. Сега ХР-то ми седи на друг хард диск, и btw се понаша исто ко на денот кога го инсталирав......
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.267
Мислења
920.240
Членови
32.929
Огласи
1.069
Најнов член
pepe
На врв Дно