• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

[Презентација] Слабости кај антивирусни софтвери

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Прекрасна презентација од страна на компанијата n.runs и нивните сигурносни истражувачи: Sergio Alvarez и Thierry Zoller, одржана минатиот месец на Hack.lu конференцијата во Луксембург.

Име на презентацијата: The Death of AV Defense in Depth ? - Revisiting Anti-Virus Software

Линк: PDF

Enjoy Reading... ;)
 

mkdev

Intern
1 декември 2007
110
4
:) не ми пречи ако антивирусот не детктира некој вируси, ама кога ке процесира податоци или да даде грешка поради него тогаш е стварно трагично :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно