1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Превод

Дискусија во форумот 'Останато' започната од D3N1EL, 18 Март 2011.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  Коа ќе пуштам филм и ставам превод симнат од нет ми дава хироглифи...
  До сеа не сум имал ваков проблем на др филмови и незнам зошто :mad:
  Филмот е The Last Airbender и го пуштам преку KMPlayer
   
 2. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Види нешто во Regional and Language Options да не ти е измешано.
   
 3. Woki

  Woki
  Intern

  43
  7
  4 Март 2011
  Машко
  Оди во Control Panel -> Regional and Language Options -> Advanced -> Промени Language for non-Unicode programs во FYRO Macedonian .

  Се надевам ова помага :)
   
 4. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  да фала Woki :bravo:
   
 5. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
 6. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  233
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Кај мене ова работи , Благодарам
   
 7. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
 8. Woki

  Woki
  Intern

  43
  7
  4 Март 2011
  Машко
  Еве го преводот на латиница. Морав да го спакувам, бидејќи форумов не поддржува .srt екстензија.

  Поздрав
   

  Прикачени датотеки:

Сподели

Вчитување...