1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Превод за SMF 1.1.7

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од kuzman0v, 26 Јануари 2009.

1. kuzman0v

kuzman0v
    Gaining Experience

598
    74
    14 Декември 2008
    Машко
    Барав и на офицјалниот сајт на SMF и гуглав, али овие преводи што ги најдов не беа целосни и имаа преведено само неколку зборови, па ја сам почнав да го преведувам, и го завршив преводот... но... имам проблем со “Р“-то, го покажува како коцка :zbunet3: Дали знае некој како да го решам проблемот и кај ми е грешката, или пак да ми дадете готов превод.

Фала однапред.
    Gravedigger.

2. kuzman0v

kuzman0v
    Gaining Experience

598
    74
    14 Декември 2008
    Машко
  3. eldiablo

eldiablo
    Баниран/a

820
    48
    21 oктомври 2008
    Што енкодинг му стави на преводот? Ти препорачувам да користиш utf8 и за преводот и за mysql датабазата.

Поздрав.

4. kuzman0v

kuzman0v
    Gaining Experience

598
    74
    14 Декември 2008
    Машко
  5. eldiablo

eldiablo
    Баниран/a

820
    48
    21 oктомври 2008
    Дали само 'P' латиница ти го прикажува како коцка? Дали можеш да го ставиш линкот од форумот?

6. kuzman0v

kuzman0v
    Gaining Experience

598
    74
    14 Декември 2008
    Машко
    не латиница, кириличното Р ми го покажува така како коцка. А форумот, моментално имаме проблем со хостингот, па кога ќе се врати ќе ти пратам линк.
    Јас зборував со еден пријател што има СМФ ми рече дека е нешто до преводот, имало некоја грешка.

Слични теми
  1. tanush
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    1,242
  2. D3N1EL
    Одговори:
    7
    Прегледи:
    1,669
  3. kic94