1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Превод за SMF 1.1.7

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од kuzman0v, 26 Јануари 2009.

 1. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Барав и на офицјалниот сајт на SMF и гуглав, али овие преводи што ги најдов не беа целосни и имаа преведено само неколку зборови, па ја сам почнав да го преведувам, и го завршив преводот... но... имам проблем со “Р“-то, го покажува како коцка :zbunet3: Дали знае некој како да го решам проблемот и кај ми е грешката, или пак да ми дадете готов превод.

  Фала однапред.
  Gravedigger.
   
 2. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
 3. eldiablo

  eldiablo
  Баниран/a

  820
  48
  21 oктомври 2008
  Што енкодинг му стави на преводот? Ти препорачувам да користиш utf8 и за преводот и за mysql датабазата.

  Поздрав.
   
 4. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
 5. eldiablo

  eldiablo
  Баниран/a

  820
  48
  21 oктомври 2008
  Дали само 'P' латиница ти го прикажува како коцка? Дали можеш да го ставиш линкот од форумот?
   
 6. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  не латиница, кириличното Р ми го покажува така како коцка. А форумот, моментално имаме проблем со хостингот, па кога ќе се врати ќе ти пратам линк.
  Јас зборував со еден пријател што има СМФ ми рече дека е нешто до преводот, имало некоја грешка.
   
Слични теми
 1. tanush
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,242
 2. D3N1EL
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,669
 3. kic94
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,489
 4. Enforcer_
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,650
 5. olikomerc
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,310
Вчитување...

Сподели

Вчитување...