• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Превод за "Custom programming"

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Како би го превеле "Custom programming" на македонски? Не можам да се сетам на ни еден превод кој би бил доволно добар и технички и лингвистички :ermm:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Дај цела реченица да видиме како е. Во контекст да се преведи. Вака е малце безврска.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
@lizard labs,да бе да не ти текна тебе од оние custom cars од дискавери.
Kupe3,дај цела реченица,да видиме за што се работи,или ако не како што рече COMANDER.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Дај цела реченица да видиме како е. Во контекст да се преведи. Вака е малце безврска.
Поднаслов е, значи превод само на тоа.
Тоа програмирање по нарачка најдобро отсликува мислам.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ако е како наслов надобро одговара тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,822
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно